دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ 28 September 2020
 
 
 
 
 
فعالیت تخصصی شرکت تجهیزات ایمنی راهها در حوزه
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۰
 
۰
Share/Save/Bookmark
 
 
 
ایجاد شهری مطلوب وابسته به طراحی صحیح و علمی عناصر شهر و ارتباط صحیح آنها با یکدیگر است.  ظهور عناصر مختلف  مبلمان شهری  و گسترش استفاده  از این عناصر  در فضای شهر نیازمند  مطالعه و بررسی در حوزه های زیبایی شناسی،  ارگونومی،  وندالیزم، هارمونی شهری، استانداردسازی و .... می باشد.
توجه به معقوله های شهر دوستار معلولین،  شهر دوستار کودک، شهر دوستار سالمندان و دیگر موارد از جمله موضوعاتی است که در برنامه ریزی های کلان ملی و بین المللی بیش از گذشته به آنها پرداخته می شود.  
قطعا  اقدام در خصوص هریک  از  موارد  فوق  نیازمند  آگاهی علمی و  تخصصی از قواعد و چارچوب های مشخص آن است و با غفلت از آنها به مرور زمان،  فضاهای شهری مملو از آثار و نشانه هایی خواهد شد که برای برنامه ریزان و  مدیران  شهری و  همچنین  استفاده کنندگان از فضای شهری، عناصری بی معنا، ناخوشایند و غیرکاربردی جلوه خواهد کرد.
بنابرین یکی از نیازهای اصلی درحوزه مبلمان شهری آگاهی و تسلط کامل علمی درخصوص قواعد طراحی به منظور برنامه ریزی و استفاده بهینه و هدفمند منابع است. 
عناصر مبلمان  شهری  اگر  به طریق صحیح و  متناسب با محیط استفاده از  آنها  طراحی شوند چنان سرزندگی در فضای شهری ایجاد می کنند که آثار و تبعات مثبت آن سیمایی همگون و هنجارمند از شهر را در نظر شهروندان و گردشگران به نمایش می گذارد.
در این خصوص واحد طراحی و اجرای مبلمان شهری شرکت تجهیزات ایمنی راهها با بهره گیری از نیرو های متخصص و  فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر کشور در حوزه طراحی صنعتی ( گرایش مبلمان شهری)  و با بهره گیری از کارگاه ها  و دستگاه های  مجهز  تولیدی  با تاکید بر سه حوزه سلامت، آسایش و زیبایی به  ارائه  راهکارهای  تخصصی  در حوزه مبلمان شهری  و  دیگر موضوعات مرتبط با آن می پردازد. 
زمینه های فعالیت واحد مبلمان شهری شرکت تجهیزات ایمنی راهها عبارتند از : مطالعات و تحقیقات طراحی شهری - تامین نور و روشنایی - پایانه ها و ایستگاه های شهری - اطلاع رسانی و تبلیغات - موانع، راهبند و حفاظ- محصولات رفاهی - هنر عمومی و زیباسازی شهری - پارک های تخصصی - وسایل بازی و ورزشی - سازه های فضایی و معماری - کیوسک ها و اتاق های شهری - خدمات شهری - مخازن شهری - تابلوها و عناصر ترافیکی 


 
کد مطلب : 92
 
 
 
 
 
 
 


ارسال