سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ 11 August 2020
 
 
 
 
 
فعالیت تخصصی شرکت تجهیزات ایمنی راهها در حوزه
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۶
 
۰
Share/Save/Bookmark
 
 
 
شرکت تجهیزات ایمنی راهها به پشتوانه سابقه دیرین خود و بهره گیری از نیروهای متخصص در حوزه حمل و نقل هوشمند (ITS) آماده ارائه راهکارهای تخصصی در این حوزه به سازمانها، شهرداری ها، معاونت های عمران و ترافیک و سایر نهاد های مرتبط می باشد. همچنین این شرکت آمادگی ارائه خدمات در حوزه سیستم های پیشرفته نظارتی و مانیتورینگ به سازمان های دولتی، خصوصی و نظامی را دارد. 
اهم فعالیت های واحد حمل و نقل هوشمند شرکت تجهیزات ایمنی راهها عبارت است از: 

نصب ، راه اندازی و نگهداری سامانه های کنترل تردد شهری و جاده ای.
سامانه های کنترل ترافیک و ثبت هوشمند تخلف ثابت و پرتابل.
سامانه های اطلاع رسانی و کنترل و هدایت متغیر شهری و جاده ای.
سامانه پارک هوشمند و کنترل براستقرار خودرو (Smart Parking).
اجرای تاسیسات مونیتورینگ.
چراغ های هوشمند راهنمایی و رانندگی.
سامانه های نظارت و پایش تصویر (CCTV).

 سیستم حمل‌ و نقل هوشمند یا به اختصار (ITS) به‌کارگیری  فن‌آوری  اطلاعات برای بهبود  عملکرد سیستم حمل‌ونقل است. ( کلمه (ITS) به مجموعه‌ای از ابزارها، امکانات و تخصص‌ها  از قبیل مفاهیم مهندسی ترافیک، تکنولوژی‌های نرم‌ افزاری، سخت ‌افزاری  و مخابراتی اطلاق  می‌شود  که  به صورت  هماهنگ و یکپارچه به منظور بهبود کارآیی و ایمنی در سیستم حمل‌ونقل به کارگرفته می‌شود)
 در سال‌های اخیر  مهندسین حمل و نقل همراه با همکاری متخصصین رشته‌های مخابرات و ارتباطات، الکترونیک، کامپیوتر و... با بکارگیری فناوری اطلاعات سیستم‌های هوشمند حمل و نقل یا (ITS) را بوجود آورده اند.
 سیستم حمل و نقل هوشمند به معنی استفاده و به کارگیری فناوری های  نوین از قبیل الکترونیک ، ارتباطات ، سیستم های کنترل و سایر تکنولوژی های پیشرفته می باشد که جابجایی، ایمنی، امنیت و کارایی را در بخش حمل و نقل اصلاح می نماید و در رابطه با سایر اقدامات با کاهش مصرف  انرژی ، شاخص های  زیست محیطی از جمله کیفیت هوا را بهبود بخشیده و بر میزان دسترسی به وسائل حمل و نقل می افزاید.
 سیستم حمل و نقل  هوشمند  برای  شیوه های  مختلف حمل و نقل  قابل  تعمیم است که با استفاده از ابزارهای خودکار  و برنامه ریزی های مربوطه ،  انواع مختلفی از عملیات دریافت  و  پردازش اطلاعات و  نیز مدیریت  و کنترل ترافیک  و حمل و نقل انجام  می پذیرد .  در این  سیستم با  محدود نمودن عوامل انسانی در پردازش اطلاعات یا  فرایند  های کنترل  و مدیریت  باعث  بهبود  کیفیت  در فرایند تصمیم گیری و مدیریت می شود.
 
کد مطلب : 91
 
 
 
 
 
 
 


ارسال